Listopad  2013

ZÁBAVA

Pranostiky:

Na Adama a Evu (24.12.) čekejte oblevu.
                                       -    Je-li na Štědrý večer nebe hvězdnaté, bude rok úrodný.
                                              - Když na Štědrý večer sněží, na pytle se chmel těží.
                                     - Mráz na Boží narození(25.12.) – zima se udrží bez proměny.
                                                      - Když na Boží hod prší, sucho úrodu poruší.
                                                             - Na Boží narození o bleší převalení.
                                                                 - Na Boží narození o komáří zívnutí.
                                                            - Jak na Nový rok, tak po celý rok.
                                                             - Na Nový rok o slepičí krok.
                                                                  - Na Tři krále mrzne stále.
                                                   - Je-li na Tři krále jasno, zadaří se pšenici.                                     - Když čas před Vánocemi až do Tří králů (6.1.) mlhavý a tmavý jest, následují na to nemoci

Vtipy:

Dvoumetrový Mikuláš

Zlobí se prťavý čert na dvoumetrového Mikuláše: „Já ti říkal, že si ty role máme prohodit - děti neměly utíkat před Mikulášem!”

Bombastický Mikuláš

Den po Mikuláši se ptá churavá maminka v nemocnici svého muže: „Jak se to Verunce včera líbilo?”
   „Strašně,” oznamuje manžel, „když ji čerti s Mikulášem uviděli, tak se vylekali, že okamžitě vzali nohy na ramena a nechali u nás všechny nadílky, co měli s sebou!”

PEPÍČKOVY  VÁNOCE

Pepíček oznamuje mamince: „ Mami, stromeček hoří ‘‘ Maminka na to:

„ Neříká se hoří, ale svítí ‘’Pepíček : ,, Mami, závěsy také svítí “

ZOO Hluboká- 2.stupeň

Ve dnech 15.-31.10 2013 se 6.- 8. třída zúčastnily projektu ,,ZOO Ohrada“. Projekt měl 2 části.

15. A 16. října žáci navštívili ZOO Ohrada v Hluboké nad Vltavou. Nejdříve si žáci prohlédli ZOO a přitom vyplňovali pracovní listy z přírodopisu, potom se zúčastnili výukového programu, který připravilo oddělení vzdělávání ZOO Ohrada s názvem Nebojte se hadů. V programu se žáci dozvěděli zajímavé informace o hadech, a dokonce si mohli krajtu královskou vzít i do své náruče. V následujících 14- ti dnech proběhla výuka tematicky inspirovaná touto návštěvou. Nejlepší práce budou během listopadu vystavené ve třídách a prostorách školy.
My jsme se zeptali našich spolužáků, jak se jim v ZOO líbilo.
  Otázky: 1)Máš ráda hady? Hladila sis tu krajtu?

2) Které zvíře se ti líbilo nejvíc?

Eliška Kohoutková, 6.třída: 1) Ano, líbí se mi. Jo, hladila.
                                         2)Surikata.
Klára Posekaná, 7.třída: 1) Hadi mi nevadí. Ano, hladila.
                                      2)Los, líbilo se mi, jak hekal (smích).
Aneta Soukupová, 8.třída: 1) Nevadí mi. Jo, držela jsem ho.
                                         2) Opička.