Duben 2014

NA NAŠÍ ŠKOLE SE POŘÁD NĚCO DĚJE

OLYMPIÁDA:

Biologická olympiáda – Zúčastnili se jí Jiří Kerschlager a František Pícha z 8. třídy. Umístili se na 12. a 22. místě. ,, Super ,, J

Fyzikální olympiáda -  Této olympiády se zúčastnila Adéla Mádlová z 8. třídy. Musíme ji velice pochválit, protože byla jedna z úspěšných řešitelů, a to ostatní soutěžící byli z gymnázií.

2. Biologická olympiáda – Uskutečnila se 8. dubna a reprezentoval naši školu Matyáš Kerschlager ze 6. třídy. I toho musíme pochválit, protože se mu to velice povedlo.

PERNŠTEJNI:

Navštívila nás jako každým rokem skupina historického šermu Pernštejni.  Tentokrát si pro nás připravili období Přemyslovců. Bylo to zajímavé, dozvěděli jsme se spoustu věcí o vládě Přemyslovců v našich zemích, i když některé informace jsme už znali z hodin dějepisu. Všem se toto představení líbilo a už těšíme na příští rok a zajímá nás, co si tentokrát pro nás připraví.

ENVIROMENTÁLNÍ EXKURZE STOŽEC:

Žáci 6. třídy se zúčastnili přírodovědného kurzu, který se konal od 26. do 28. března 2014. Zúčastnilo se 26 dětí. Jako pedagogický dozor jely Mgr. Lucie Šnajdarová a Mgr. Věra Kučerová. Žáci byli ubytováni ve vícelůžkových pokojích v budově SEV Stožec. Každý den byl pro ně připraven program na základě jejich učiva z přírodopisu.

Programy:

1. Vítejte u nás – seznámení s NP Šumava,

prohlídka infocentra Stožec.

2. Lesem nahoru, nahoru – jaký les roste v jaké nadmoř. výšce.

3. Les, jak ho neznáte - stopy zvířat

4. Vycházka – Stožecká kaple (cca 8km)

5. Vodní svět – zkoumání 3 biotopů – rybník, řeka, náhon Vltavy

Také probíhalo bodování pořádku na pokojích a jeden večer i stezka    odvahy.

NOVÁ KUCHIYŇKA:

V bývalé školce je nyní nová kuchyňka. Žáci ji budou využívat v hodinách pracovních činností nebo etikety. V kuchyňce už jsme se byli podívat.Velice se nám líbila, je moderně zařízená. V pátek 4. 4. jsme se tam i nasnídali.

Paráda!

PĚVECKÁ SOUTĚŽ:

V pátek 7. března 2014 proběhlo školní kolo pěvecké soutěže. Každý soutěžící měl zazpívat jednu písničku, kterou si sám vybral, a jednu určenou podle kategorií.

1. kategorie:       1. třída –       Cib, cib, cibulenka

2. kategorie: 2. – 3. třída -      Já jsem z Kutné Hory

3. kategorie: 4. – 5. třída –     Když jsem k vám chodíval

4. kategorie: 6. – 7. třída –     Nestůjte mládenci pod okny

5. kategorie: 8. – 9. třída –     Když jsem já šel tou Putimskou branou

Výsledky      1. kategorie:    1. místo Šárka Uvírová

2. kategorie:    1. místo Verunka Kučerová

3. kategorie:    1. místo Natálka Gutwirthová

4. kategorie:    1. místo Hanka Moravčíková

Připravily: Kristina Uhrová

a  Aneta Soukupová,

Projekt 6. třídy- Dříteň a její okolí

Žáci 6. třídy při hodinách občanské výchovy s paní učitelkou Broučkovou vytvářeli projekt o Dřítni a okolních vsích. Tyto projekty jsou vystaveny před jejich třídou, kde si je můžete prohlédnout.

Několik informací, které si tam můžete přečíst:

DŘÍTEŇ

-          STAROSTA – Josef Kudrle

-          Počet obyvatel-1600

-          STAVBY- zámeček Malovců z Malovic,  krásná a nová MŠ a naše ZŠ, kostel svatého Dismase

OLEŠNÍK

-          STAROSTA- Jaroslav Pavlica

-          Je zde ZŠ a MŠ, letní koupaliště, tenisové kurty, dětské hřiště, fotbalové hřiště, kaplička Panny Marie, domy Blatského typu, Schwarzenberský statek

-          Narodil se zde slavný fotbalista David Lafata

MYDLOVARY

-          STAROSTA- Petr Ciglbauer

-          Počet obyvatel- 300