17. září jsme přivítali v naší mateřské škole maňáskové divadlo Šikulka, které nám přivezlo pohádky plné poučení.

První pohádka byla o vybíravé holčičce, která ráda mlsala čokoládu místo zdravé stravy. V závěru pohádky děti spolu s holčičkou slíbily, že nebudou v jídle vybíravé.

Ve druhé pohádce měla holčička Markétka spoustu hraček, ale nechtěla je nikomu půjčovat. Přišla díky tomu i o kamarádství Adélky. Nakonec se vše v dobré obrátilo a Markétka si vše uvědomila a nebyla už lakomá.

Štěstí a lásce prince a princezny chtěl ve třetí pohádce zabránit Kazimír, zlý král z cizí země, který nabízel princezně moc a bohatství. Falešně obvinil prince z krádeže a zavřel ho do vězení. Děti ale zavolaly na pomoc ptáka Fénixe a láska zvítězila nad zlem.

Písničkové pořady hudebního divadla Bambiny jsou u nás v MŠ oblíbené. 23. září jsme si mohli i tentokrát spolu s opičkou zazpívat písničky o zvířátkách v hudebním představení "Opička v cirkuse". Prostřednictvím písniček nás navštívil velbloud, lev či medvěd, s pejskem si někteří kamarádi dokonce zacvičili.. Viděli jsme klauna, který žongloval s míčky, provazochodce ... a v závěru jsme se všichni při písničce shodli, že "máme rádi zvířata.."