Letošní listopadová drakiáda probíhala v rámci spolupráce MŠ a SRPDŠ Dříteň v sobotu 8. 11. 2014 na hřišti TJ Dříteň.

Pouštění přinesených draků, překážková dráha s odměnou pro děti, stanoviště s možností vyrobit si papírového dráčka, opékání špekáčků, jablíček a slavnostní vypuštění v pořadí již druhého "draka Dříteňáka" bylo příjemným zpestřením sobotního odpoledne pro několik desítek dětí s rodiči, sourozenci či kamarády...

...Tak šťastnou cestu dráčku a zase za rok na  podzim!

"Vánoční pohádka", úterý 25. 11. 2014:

Pohádková babička z divadla Zvoneček rozmotala tentokrát bílé zimní klubíčko, ze kterého se k nám do MŠ protancoval rošťák skřítek Zimbula. Neplechu tropil i v domečku, kde bydleli Péťa s Madlenkou. Vyčaroval bílou zimu se sněhovými závějemi, naváděl děti a ty se hned vydaly na veliký kopec za domkem, čímž rozlobily babičku, která jim sáňkování na kopci zakázala. Skřítek Zimbula dětem vyměnil i dobroty v balíčku od Mikuláše za brambory, přepsal dopis pro Ježíška... Péťa s Madlenkou ale skřítka prokoukli a babičce slíbili, že nebudou zlobit. A Zimbula? Ten se nakonec polepšil, donesl dětem jako omluvu krásně zdobený vánoční stromeček - a Vánoce? Tak těch už se nemůžeme dočkat.