Velikonoční zajíček v mateřské škole

Ve středu 1. dubna nás potěšil svou nadílkou velikonoční zajíček. Za okny bylo sice bílo, ve třídách přesto panovala jarní nálada. Děti se pochlubily znalostí velikonočních koled, jarních básniček a písniček, a tím si od zajíčka vysloužily velikonočního brumíka a po chvilce pátrání i čokoládové vajíčko.

Zajíčku děkujeme a doufáme, že jsi nám máváním pomlázky přičaroval už to pravé a doopravdické jaro!

Další fotografie z velikonoční nadílky najdete ve fotogaleriích jednotlivých tříd.

V průběhu měsíce dubna se děti ze tříd Žabiček, Sluníček a Berušek podívaly do Českých Budějovic, a to na návštěvu Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje.

V první části naší exkurze děti získaly důležité  vědomosti - prostřednictvím interaktivní tabule zajímavou a hravou formou odpovídaly na různé otázky týkající se prevence před vznikem požáru - rizikové situace v přírodě, na hřišti či běžná rizika v domácnosti (označ lidi, kteří svým chováním v lese mohou způsobit požár, slož z různých čísel správná čísla tísňových linek, obleč záchranáře a přiřaď jim správné pracovní pomůcky, vyber místa v kuchyni, koupelně, která mohou být nebezpečná, označ nebezpečné předměty nacházející se na dětském hřišti apod.). Po vědomostním klání si děti pohrály s hasičskými autíčky, vybarvily omalovánky nebo si mohly vyzkoušet hasičskou minikombinézu i s helmou.

Druhou  neméně zajímavou částí byla prohlídka garáží se záchrannými hasičskými vozidly, jejich vybavení, seznámení s hasičskou uniformou a na závěr se děti svezly jedním z aut se zapnutou sirénou. Do školky jsme odjeli plni zážitků a odnesli si důležité poznatky o tom, jak se v různých nebezpečných situacích zachovat, a také o nelehké práci hasičů.

Další fotografie z exkurze již brzy ve fotogalerii jednotlivých tříd :)

23. dubna - divadelní představení s písničkami a klauny v MŠ

- "O jabloňce"

V týdnu od 20. do 24. dubna si děti vyzkoušely své dovednosti na kolech či odrážedlech při jízdě zručnosti na dopravním hřišti na zahradě. Odměnou byly řidičské průkazy s razítky za zvládnutí překážkové dráhy, medaile a hlavně pocit, že "to dokážu"!

Další fofografie z jízdy zručnosti najdete již brzy ve fotogaleriích :)

V rámci jarního tématu o zvířátkách jsme se během měsíce dubna vydali obecním autobusem do Nákří na návštěvu za nově narozenými jehňátky.

Velice děkujeme manželům Hauserovým za pozvání.