Hejtmanův pohár - vyhlášení

Hejtmanův pohár

V týdnu od 18. do 22. května 2015 na naší škole proběhla soutěž Hejtmanův pohár, kterou pořádala Asociace amatérských sportů České republiky pod záštitou jednotlivých krajů ČR.

Soutěž probíhala ve 14 krajích. Nejlepší škola v  kraji získala pohár hejtmana. Jednotlivé školy a jejich žáci spolu zápolili ve zdolávání tzv. opičí dráhy.

Cílem soutěže bylo u dětí a mládeže podpořit zdravý životní styl a pozitivní vztah k pohybovým aktivitám. Soutěžilo se na opičí dráze plné kreativních překážek, které prověřily všestranné sportovní nadání zapojených žáků.

Do soutěže se zapojili žáci ze všech našich devíti ročníků a všichni zúčastnění podali výborné sportovní výkony.

Systém hodnocení

Největší šanci na výhru měla škola, která vyvinula největší aktivitu, nikoli škola s nejtalentovanějšími žáky.

Body tak škola získala nejen v případě, že časy jejich žáků patřily k nejlepším v kraji, ale významně byl bodově ohodnocen zejména procentuální poměr zapojených žáků z celé školy. Bonusové body bylo pak možné získat také zasláním fotografií či videa z průběhu soutěže na dané škole a také za počet zapojených žáků v porovnání s dalšími školami z jednoho kraje.

Ze 16 zapojených škol v Jihočeském kraji se naše škola se umístila na krásném 3. místě.
(1. místo - ZŠ a MŠ Soběslav, 2. místo – ZŠ Povážská, Strakonice)

Předávání cen proběhlo ve čtvrtek 29. 10. 2015 na Krajském úřadu v Českých Budějovicích.
Pan hejtman se bohužel omluvil, a tak pohár, diplomy a poukázky na nákup sportovních potřeb předal žákům a učitelům výkonný ředitel AMS ČR pan Jakub Molnár.