Objev svůj rytmus

Ve středu 12. 11. 2015 se žáci naší školy zúčastnili v obecním sále hudebně-sociálního programu „Objev svůj rytmus I“ v podání Občanského sdružení Harmonia Universalis z Prahy. Nejprve děti společně vyvodily, co je to rytmus. Vyzkoušely si, že není jednoduché na každou dobu udělat jiný pohyb. Každý žák obdržel perkusní nástroj – djembe, bonga, woodbloky, shekery, triangly, tamburíny a další. Společně jsme tvořili rytmický orchestr. Jednotlivé nástroje se postupně střídaly, přidávaly a ubíraly. Náš orchestr byl schopný hrát podle pohybu míče nebo postavy. Poté jsme si také zahráli na boomwhackers a vytvořili jsme společnou píseň. Žákům i učitelům se program moc líbil. Odcházeli jsme všichni příjemně naladěni.