Prvňáčci v Českých Budějovicích

Při matematice můžeme jet na výlet i si trošku zamlsat.

Při vyučování jsme si povídali o jízdě autobusem a zjistila jsem, že tak třetina prvňáčků jezdí jen na výlet a není jim přesně jasné, jak funguje městská hromadná doprava. Rozhodla jsem se tedy vzít děti do Českých Budějovic. Projeli jsme se z Českého Vrbného do Suchého Vrbného a sledovali nastupující a vystupující cestující. Potkali jsme i pana revizora, což bylo pro děti zajímavé zpestření.

Po cestě zpět do centra byly děti rozděleny do skupin a každá si hlídala nastupující a vystupující u dveří. Prošli jsme se na náměstí k Samsonově kašně, prohlédli Černou věž, radnici a kolem Plaveckého stadionu šli na Obecní autobus, který nás odvezl zpět do Dřítně.

Teď už víme, jak vše chodí a tak bez problémů jezdíme vyrobeným autobusem po třídě, kde na čtyřech zastávkách nastupují a vystupují cestující. Zatím chce být každý řidič, tak hrajeme při každé matematice, aby se děti vystřídaly.

Půlíme koláč

Také jsme se začali seznamovat se zlomky a vlastně i násobilkou. Proč si hodinu nezpříjemnit

mlsáním? Obrázek v učebnici mě navedl na myšlenku upéct prvňáčkům mřížkový koláč a půlili jsme ho a půlili tak dlouho, že si mohli i všichni zamlsat.
Na další příjemné chvíle s matematikou podle prof. Hejného se těšíme!!!

Mgr. K. Rušínová

Foto - prvňáci