Ekologický kurz ve Stožci

Ve dnech 30. 3. – 1. 4. 2016 proběhl  ekologický kurz ve Středisku ekologické výchovy v obci Stožec . Program pro nás zajistili pracovníci SEV ve spolupráci s Informačním  centrem NP Šumava.  Pedagogický dozor a část programu připravily Mgr. Věra Kučerová  a Mgr. Magdalena Broučková.

První den proběhl  program „Les, jak ho neznáme“. Potom jsme s dětmi prošli naučnou stezku v areálu lesních her. Večer jsme hráli „Aktivity“ a potom si děti prošly stezku odvahy.

Druhý den jsme absolvovali program „Stožecká kaple“. Okruh měl 8 km a vystoupili jsme i na Stožeckou skálu. Odpoledne jsme vlakem jeli do Nového Údolí. Děti si prohlédly  nejkratší mezinárodní železnici a hlavně model železné opony. Část žáků pak šla pěšky do Stožce a část se vrátila vlakem. Večer jsme připravily pro děti vědomostní kvíz týkající se Šumavy. Nakonec děti ve skupinách vyplňovaly pracovní listy.

Poslední den pro nás pracovnice Informačního střediska připravila výrobu papírové krajky a po tom si žáci prohlédli expozici Informačního  centra NP Šumava .

Přálo nám počasí a i žáci byli aktivní a ukáznění. Myslím, že kurz splnil naše očekávání.

Mgr.  Kučerová Věra