JE ČEZ-logo-skupina-cez.jpg

Blíží se nám Den matek a tak si děti z 1. a 2. třídy připravily vystoupení pro maminky.

„Na světě je mnoho pohádek….“ začala vyprávět Natálka Papanová pohádku O Dvanáctkovi. To byl malý chlapec, který se narodil 12. 12. ve 12 hodin a měl moc rád buchty. Babička, ale neměla mouku a tak se vydal do světa, aby mouku přinesl. Po cestě došel až ke království, kde se díval z okna pan král, kterému vlk ukradl peřinu a žezlo. Dvanáctek králi slíbil pomoc a postupně mu přinesl od vlka peřinu, žezlo a nakonec i samotného vlka. Dvanáctek donesl babičce dva pytle mouky a pytlík zlaťáků. Babička poslala Dvanáctka pro pana krále a mezitím buchty upekla. Pan král si pochvaloval: „Ty jsou dobré, ty jsou královské.“ A Dvanáctek: „Ne, ne, ty pekla moje babička.“

Mgr. K. Rušínová

Žáci druhé třídy se s námi po pohádce prvňáčků přenesli na moře. Zahráli, zazpívali a zatancovali muzikál o chamtivých pirátech, kteří potkají králičích námořníky. Společně se vydali hledat ostrov s palmou a pokladem. Na ostrově však zjistili, že to, co přijde jako poklad králíčkům není to, co si pod tím představovali piráti. Pro králíky je skvělé mít plný žaludek, ale pirát by rád zlato. Králíčci nalezli zahrady plné zeleniny, a i když nakonec v truhle zlato nebylo, našel si tam každý pirát něco užitečného a pěkného. Nakonec druháčci maminkám přednesli několik básniček a předali jim vyrobené dárečky.                     Mgr. Eliška Vaněčková

Děkujeme za pomoc s výrobou listů palmy paní učitelce Šnajdarové a žákům 9. třídy.

Fotogalerie - besídka 1, 2