Pohádka ze starého mlýna aneb Nebojte se hastrmana

Ve středu 5. 10. k nám zavítalo Divadélko pro školy z Hradce Králové s pohádkou „Pohádka ze starého mlýna aneb...“ . Opět nás nezklamalo!!! Pohádka byla vtipná, veselá, naše malé diváky vtáhla do děje.

Příběh se odehrával, jak již název napovídá, v jednom starém mlýně, kde měl mlynář neshody se sousedem hastrmanem, který mu zastavil mlýnské kolo a nechal vyschnout studnu. Další postavy pohádky byly mlynářovic Anička, vodníkův synek Žabík a kapr. A jak to tak v pohádce bývá, nakonec děti napravily znesvářené rodiče a na závěr nechyběla ani pověstná šťastná svatba.

Smyslem celého představení je připomenutí kouzla tradičních pohádkových postav, ukázka dobrých i špatných lidských vlastností, pozitivního chování, kdy vše se v dobré obrátí a v neposlední řadě i úcta k řemeslu a vysvětlení několika lidových rčení.

logo-ddb.png   logo-cez-nadace.png

25. 6. Ivan