Mapa stránek
387 991 123
Dříteň 153, 373 51

Vyhledat v textu

Floorballový turnaj

    V úterý 15. 11. 2016 se žáci ve věku 3. – 5. třídy zúčastnili floorbalového turnaje na hřišti Meteoru v Českých Budějovicích. Konkrétně ZŠ Dříteň reprezentovali: Patrik Šantora z 3. třídy, Milan Dvořák, David Prokop a David Martin z 4. třídy a z 5. třídy to byli Štěpán Buneš, Rostislav Petr, Patrik Lukšík, Lukáš Buchtela, Tadeáš Walter a František Rušín. Je škoda, že z nominace pro nemoc vypadla Lenka Kopecká, která by nám herně dle mého názoru pomohla. Ještě než jsme vyrazili na cestu, jsme si vyříkali určitá pravidla, kterými se bude řídit naše vystupování na palubovce např., že v žádném případě neházíme hokejkou nebo na sebe ošklivě nekřičíme, když někdo něco zkazí. Toto kluci do puntíku splnili.

   Na Meteor jsme dorazili v 08:00 tedy přesně na začátek celého turnaje. Nejprve jsme museli odehrát zápasy ve skupině a poté následovaly zápasy vyřazovací (tzv. pavouk). Skupinu jsme ovládli suverénně, když jsme likvidovali soupeře za soupeřem vysokými rozdíly ve skóre. Dalo by se říci, že jsme vítězili rozdílem třídy tedy o 3 a více gólů. V tuto chvíli jsme mysleli na finále. Protože jsme skupinovou fázi soutěže ovládli, postoupili jsme přímo do semifinále a čekali, kdo bude naším příštím soupeřem. Všichni jsme pozorovali ostatní týmy a radili se, na koho je třeba dát si pozor apod.

   Semifinále jsme neodehráli špatně, byť náš herní projev velice poklesl, protože namísto pohledných kombinačních akcí, které jsme předváděli ve skupinové fázi, jsme se uchýlili k tzv. „sólování“. I tak jsme soupeře v tomto zápase přehrávali. Soupeř se do ničeho nedostával a góly které dal, byli spíše šťastné, neboť nepřicházeli po kombinacích, ale po výhozech naslepo. Toto utkání jsme nakonec prohráli 2:3.

   Čtvrtfinálový a poslední zápas o 3. respektive 4. místo jsme sehráli s týmem, který jsme ve skupinové fázi porazili 5:1. Jelikož do krajského kola postupoval pouze celkový vítěz dne, domnívám se, že nám zde chyběla motivace. Osobně jsem neviděl rozdíl mezi 3. a 4. místem, a tak jsme nechali taktiku stranou. Smyslem bylo, užít si poslední zápas co nejvíce. Nakonec nás soupeř těsně porazil 3:4.

   I přesto, že jsme nevyhráli, se domnívám, že si kluci den velice užili a myslím, že na příštím turnaji budeme patřit k obávaným soupeřům, a to minimálně v očích týmů, které se úterního turnaje zúčastnili rovněž.     

diplomjpeg.jpg

# owl v2