Advent

Doba adventu bývá velmi náročná. I my v naší družině jsme nezaháleli. Pečlivě jsme se připravovali na příchod Ježíška.

Týden před první adventní nedělí jsme vyráběli věnce z chvojí. Kdo měl zájem mohl si donést vlastní ozdoby a svíčky, ostatní je obdrželi od vychovatelek. Věnce byly velice zdařilé. Snad udělaly radost doma u všech dětí, které si je vyrobily i odnesly domů, a ušetřily rodičům či babičkám čas s jejich přípravou.

K předvánočním přípravám patří i pečení vánočního cukroví. Využili jsme školní kuchyňku a upekli si perníčky, linecké a kokosové cukroví.Čekala nás také výzdoba družiny a zpívání koled. Naplánované úkoly jsme všechny splnili a tak se mohlo uskutečnit vánoční posezení s rodiči. Při této příležitosti jsme rodičům a ostatním divákům nachystali talíře s cukrovím, uvařili čaj a kávu. Pro zpestření se promítali fotky z akcí, které v družině tento rok proběhly. Před příchodem Ježíška děti vytvořily živý betlém a spolu s rodiči jsme si zazpívali nejznámější koledy. Pak  zazvonil vytoužený zvoneček a v herně na děti čekaly pod stromečkem dárky.

Fotogalerie - advent v ŠD

logo-ddb.png   logo-cez-nadace.png