Samá voda

Žáci z prvních tříd a druhé třídy jeli do Jihočeské filharmonie na koncert Samá voda. Všichni měli možnost vidět živě muzikanty z Jihočeské filharmonie hrát na hudební nástroje. Pořadem provázel Lukáš Hurník, který se hned v úvodu dětí zeptal, ze kterého hudebního nástroje teče voda. Nikdo nevěděl a tak děti vyzval, aby vše celou dobu sledovaly a v průběhu se to dozvěděly. Všechny skladby byly propojeny s vodou – např. ukázka ze 6. symfonie L. van Beethovena – část U potoka. Sám Beethoven říkal, že mu ji pomáhali psát ptáčkové a tak děti hádaly, kteří to byli (děti poznali křepelku, kukačku a slavíka) nebo třeba smutná skladba Camilla Saint-Saënsana Labuť. Celý koncert byl zakončen energickou skladbou Bouře.

K. Rušínová